Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu

Posted by on Maj 2, 2018 in Beauty |

Co warto wiedzieć o naturalnych kremach? Naturalny krem do twarzy do cery suchej i normalnej

Co warto wiedzieć o naturalnych kremach? Naturalny krem do twarzy do cery suchej i normalnej

Naturalne kosmetyki to coraz częściej dostępne środki pielęgnacyjne. Czym warto kierować się podczas wyboru tego typu preparatów?

Naturalne kosmetyki niekoniecznie są pozbawione konserwantów i innych sztucznych substancji. Aby mieć pewność, że dany produkt rzeczywiście jest naturalny warto jest sprawdzić, czy ma on aktualne certyfikaty. Jednak nie tylko to powinno być wyznacznikiem podczas kupowania konkretnych produktów. Wybierając na przykład krem należy kierować się także jego wpływem na cerę.

Wybór nieodpowiedniego kremu dla danego typu skóry może doprowadzić do nadwrażliwości, zatykania porów i innych niekorzystnych zmian. Dlatego wybierając naturalny krem do twarzy do cery normalnej warto sprawdzić, czy na pewno nie ma on składników, które mogą przyczynić się do powstawania problemów. Pod tym względem kremy w pełni naturalne są najczęściej polecane, ponieważ mają zazwyczaj tylko składniki nawilżające, które wystarczają do utrzymania równowagi w przypadku cery normalnej.

W przypadku takiego produktu jak naturalny krem do twarzy do cery suchej warto jest sprawdzić, który ze składników rzeczywiście nawilża skórę. Bardzo często jest to aloes, który ma doskonałe właściwości nawilżające i łagodzące, jednak należy uważać, ponieważ jest on powodem uczuleń u niektórych osób.

W przypadku zakupu kremu, który nie zawiera sztucznych konserwantów należy pamiętać, by zawsze myć ręce przed jego aplikacją. Niektóre z tego typu produktów posiadają specjalną szpatułkę, by nie wprowadzać do kremu drobnoustrojów przyczyniających się do zepsucia kosmetyku. Innym rozwiązaniem jest krem zamknięty w metalowej tubce, która nie zasysa powietrza, dzięki czemu kontakt kosmetyku z drobnoustrojami jest ograniczony.