Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu

Posted by on Paź 3, 2017 in Beauty |

Leczenie i pielęgnacja zapachem – olejki zapachowe. Dobry olejek arganowy i sosnowy – cena

Leczenie i pielęgnacja zapachem – olejki zapachowe. Dobry olejek arganowy i sosnowy – cena

Olejki zapachowe to produkt, który obecnie jest często stosowany w różnego typu terapiach. Aby jednak mogły one prawidłowo zadziałać, należy wybrać odpowiedni aromat. Jakie olejki warto stosować i jak je wybierać?

 

Jednym z częściej używanych preparatów tego typu jest olejek sosnowy. Można stosować go między innymi w przypadku inhalacji, podczas przeziębienia. Zawarte w tym produkcie substancje pozwalają na szybkie udrożnienie nosa. Warto pamiętać, że przed inhalacją należy wykonać test, ponieważ pomimo iż olejki eteryczne są całkowicie naturalne, mogą uczulać niektóre osoby.

 

Olejki można wykorzystać również do masażu. W tym celu jednak należy połączyć je z olejami bazowymi. Doskonałym olejem bazowym jest na przykład olej arganowy. Warto pamiętać, że dobry olejek arganowy może również lekko pachnieć owocami, z którego go pozyskano.
Cena olejków eterycznych oraz olejów bazowych zależy często od sposobu ich pozyskania. Zbyt niska cena olejków zapachowych może świadczyć o tym, że nie są to naturalne preparaty. Sztuczne olejki zapachowe nie mają żadnych właściwości aromaterapeutycznych.