Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 29, 2021 in Zdrowie |

Trądzik – uporczywy problem

Trądzik – uporczywy problem

Trądzik – problem nie tylko wśród młodzieży

Trądzik jest bardzo często występującą zmianą skórną nie tylko u młodzieży. Większość kojarzy nieprzyjemne pryszcze, czy wągry z okresem dojrzewania, jednak problematyczna skóra może wystąpić na każdym etapie życia. Często trądzik spowodowany może być niewłaściwą higieną – i nie oznacza to tylko np. braku codziennego mycia twarzy.

Często pielęgnacja jest niedopasowana do rodzaju skóry, wywołać trądzik może np. stosowanie za mocnych detergentów, lub nieodpowiednie nawilżenie. Uciążliwe zmiany skórne mogą swoje źródło również mieć w alergiach pokarmowych, dlatego jeśli chcemy się pozbyć pryszczy, często pierwszym zaleceniem dermatologa jest wyzbycie się z diety produktów czekoladowych, ostrych, oraz ograniczenie nabiału. Gdyż właśnie to są najczęstsze czynniki uczulające. Przyczyną powstawania trądziku mogą być również zmiany hormonalne i to właśnie z takimi niedoskonałościami najtrudniej sobie poradzić, są one również najbardziej bolesne.

Rośliny pomocne przy trądziku

Jak już wyżej wspomniano kluczem do walki z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja. Bardzo pomocne jest używanie dostosowanych produktów, najlepiej z jak najprostszym, naturalnym składem. Jakie rośliny mają dobry wpływ na stan naszej cery, i czego możemy szukać w składach? Jeśli chodzi o odpowiednie oczyszczenie możemy rozejrzeć się za specyfikami zawierającymi zieloną herbatę, kwiaty czarnego bzu, czy korzeń mniszka lekarskiego.

Produkty te nie tylko powinny dobrze oczyszczać nie podrażniając skóry, ale także dostarczać jej niezbędny witaminy i minerały pomocne w regeneracji. Jeśli rozglądamy się za działaniem regenerującym i łagodzącym warto sięgnąć po kosmetyki zawierające aloes, lipę lub nagietek. Pamiętajmy jednak, że każda skóra zareagują inaczej i to co u innych się sprawdza, u nas może nie przynieść efektu, a nawet wywołać reakcję uczuleniową. Ważne jest również działanie antybakteryjne ziół, tutaj możemy rozejrzeć się za lawendą, szałwią, tymiankiem lub rozmarynem.