Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu

Posted by on Lis 15, 2018 in Zdrowie |

Kiedy można zajść w ciążę? Test ciążowy kiedy najbardziej wiarygodny, kalkulator zagnieżdżenia

Kiedy można zajść w ciążę? Test ciążowy kiedy najbardziej wiarygodny, kalkulator zagnieżdżenia

Jeśli planujesz zajście w ciąże niezbędne jest poznanie trybu, w jakim funkcjonuje nasz organizm, czyli inaczej mówiąc cyklu menstruacyjnego, którego jednym z elementów jest owulacja i towarzyszące jej dni płodne.

Kalkulator dni płodnych

Kalkulator dni płodnych znany jest też przez niektórych jako kalkulator menstruacyjny albo kalkulator zagnieżdżenia. Najpoprawniejsze jest jednak określenie dotyczące dni płodnych. Obliczenia można prowadzić samemu, na podstawie tak zwanego kalendarzyka menstruacyjnego, ale w Internecie dostępne są tez specjalnie w tym celu przygotowane aplikacje, do których wystarczy wpisać pierwszy dzień naszej ostatniej miesiączki oraz średnią długość jaką ma nasz cykl menstruacyjny. Informacje te pomogą ustalić, kiedy dojdzie w naszym organizmie do owulacji, czyli jajeczkowania. Zapłodnienie możliwe jest, jeśli do współżycia zakończonego ejakulacją dojdzie na 4 dni przed tym dniem, w jego trakcie lub na dwa dni po. Jeśli podejrzewamy, że mogło dojść do zapłodnienia możliwe jest wykonanie testu ciążowego, który potwierdzi tę diagnozę.

Test ciążowy kiedy najbardziej wiarygodny

Test ciążowy wykrywa w moczu obecność hormonu gonadotropina kosmówkowa beta-hCG. Zaczyna on być produkowany między 7 a 10 dniem ciąży, dlatego pierwszy test najlepiej wykonać nie wcześniej niż po 10 dniach.