Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kw. 30, 2020 in Beauty |

Pielęgnacja twarzy krok po kroku. Dobre żele do mycia twarzy

Pielęgnacja twarzy krok po kroku. Dobre żele do mycia twarzy

Każda z nas pragnie być zadbana i ładnie wyglądać. Wydaje nam się, że musimy wydawać miliony w drogerii na najnowsze kosmetyki co rusz reklamowane w telewizji czy kolorowych magazynach. Jednak prawda jest taka, że wystarczy kilka prostych kroków w naszej codziennej pielęgnacji, aby widocznie poprawić stan naszej skóry. Niech te kilka prostych nawyków wejdzie nam w krew i stanie się naszą codzienną rutyną, a nasza skóra na pewno nam się za to odwdzięczy.

Dobre żele do mycia twarzy

Podstawowa pielęgnacja składa się z trzech głównych kroków:

  1. Oczyszczanie
  2. Tonizowanie
  3. Nawilżanie

Musimy przy tym pamiętać, że o naszą skórę trzeba się troszczyć tak samo rano jak i wieczorem. Poniżej omówimy sobie pokrótce każdy z kroków pielęgnacyjnych.

  1. Oczyszczanie – pod tym pojęciem mamy na myśli „demakijaż” czyli całościowe oczyszczenie twarzy z makijażu i wszystkiego co nagromadziło się na naszej twarzy w ciągu dnia, czyli: kurzu, pyłu, tłuszczu, sebum itp. Istnieje bardzo wiele form kosmetyków do oczyszczania twarzy, takich jak pianki, żele, płyny micelarne czy różnego rodzaju mydła lub olejki. Bardzo polecane jest mycie twarzy dwuetapowe np. pierwszy raz olejkiem, a drugi żelem lub pianką. Warto zwracać uwagę na składy kosmetyków, zwłaszcza jeżeli twoja skóra ma skłonności do podrażnień. Dobre żele do mycia twarzy nie powinny zawierać składników takich jak: SLS (Sodium Laureth Sulfate) czy innych składników drażniących. Najlepiej wybierać kosmetyki o jak najbardziej naturalnym składzie, które coraz łatwiej możemy dostać na rynku.
  2. Tonizowanie – po dokładnym oczyszczeniu twarzy i usunięciu resztek makijażu powinniśmy użyć toniku, który ma za zadanie przywrócić naszej skórze odpowiednie pH skóry. Do tonizowania najczęściej polecane są delikatne toniki bezalkoholowe, które nie wysuszają skóry i nie powodują podrażnień.
  3. Nawilżanie – czyli wszelkiego rodzaju kremy. Dopiero dokładnie oczyszczona i stonizowana skóra jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie dobroczynnych składników kremu. O nałożeniu kremu należy pamiętać zarówno rano, jak i wieczorem. W przypadku większości typów skóry, krem stosowany na dzień, powinien różnić się od tego stosowanego na noc. Do porannej pielęgnacji najczęściej zaleca się kremy o lżejszej konsystencji, zaś te stosowane na noc są zazwyczaj nieco cięższe i bardziej odżywcze.