Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2017 in Beauty |

Pigmentacja estetyczna – na czym polega? Salon kosmetyczny Warszawa Ursynów – makijaż permanentny brwi i ust

Pigmentacja estetyczna – na czym polega? Salon kosmetyczny Warszawa Ursynów – makijaż permanentny brwi i ust

Codzienne wykonywanie makijażu to problem wielu kobiet. Dlatego też, by mieć pewność perfekcyjnego wyglądu warto jest rozważyć makijaż permanentny, nazywany inaczej pigmentacją estetyczną. Gdzie można wykonać zabieg tego typu i jakie są jego efekty?

Makijaż permanentny brwi to jeden z częściej wykonywanych zabiegów. Sam zabieg polega na wytatuowaniu rysunku brwi. Dzięki temu nie ma później konieczności codziennego poprawiania brwi przy pomocy kredki. Zabieg może być jednak wykonywany przez kosmetyczkę, a nie przez profesjonalnego tatuażystę, ponieważ barwnik jest wprowadzany dość płytko w porównaniu do standardowego tatuażu. Zazwyczaj zabieg tego typu jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, choć może być odczuwany pewien dyskomfort.

Makijaż permanentny ust może polegać na nadaniu ustom koloru oraz na poprawie ich konturu. Tego typu pigmentacja estetyczna może utrzymywać się nawet przez 3 lata. W tym czasie barwnik powoli zaczyna zanikać, dlatego po trzech latach konieczne jest zazwyczaj powtórzenie zabiegu.
Aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, warto wybrać profesjonalny salon kosmetyczny. Można znaleźć taki bez trudu w takim miejscu jak Warszawa Ursynów.