Dobry dietetyk jest specjalistą niezbędnym, aby pomógł rozeznać się we własnych potrzebach i celach żywieniowych oraz tych dotyczących prawidłowego trybu życia. Potrafi on obiektywnie spojrzeć nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na zdrowie i samopoczucie psychiczne, i na podstawie tych detali ułożyć układankę, którą jest dieta dopasowana indywidualnie do pacjenta.

Po co mi najlepszy dietetyk?

Osoby, które odchudzają się lub próbują zmienić cokolwiek w swoim jadłospisie już od lat, doskonale wiedzą, że nie wystarczy dostać jadłospis na papierze. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy usługi dietetyków nie były tak rozpowszechnione, tak właśnie odbywały się procesy odchudzania – wizyta u dietetyka, rozpiska z podziałem na posiłki i kalorie, i kolejna wizyta kontrolna za miesiąc. Dziś pacjenci oczekują dużo więcej – potrzebna im doskonale dopasowana do ich ciała dieta, która będzie nie tylko skuteczna, ale również przyjemna w stosowaniu – bez głodówek i wyrzeczeń.

Jak szukać, by znaleźć dobrego dietetyka?

Dobrodziejstwo powszechnego dostępu do internetu daje wszystkim potrzebującym pomocy pacjentom możliwość znalezienia wielu dobrych specjalistów, ale dostarcza też trudności w wyselekcjonowaniu, który z nich będzie najbardziej godny zaufania. Szukając, zajrzyj koniecznie na stronę http://kieszkowska.pl/, ponieważ to dietetyk, który spogląda na każdego pacjenta nie tylko pod kątem dopasowania mu diety, ale również wsparcia go w trudach codziennego trybu życia pełnego stresu i napięcia. Pamiętaj, że Twój umysł jest nierozerwalnie powiązany z ciałem – ono reaguje nie tylko na serwowane mu diety, ale również na nastrój. Dobry dietetyk to taki, który nie będzie liczył kalorii, wywierał presji, wzbudzał sztucznej motywacji. On pozwoli Ci najadać się, ale jeść w sposób świadomy, rozważnie wybierając produkty i odżywiając całe ciało, a nie tylko dając mu jeść. Szukając dietetyka dla siebie, odpuść sobie tych, którzy oferują Ci konkretną dietę, konkretną kaloryczność i gwarantują schudnięcie konkretnej liczby kilogramów w krótkim czasie – to strata czasu.