Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 1, 2017 in Zdrowie |

Czemu opłaca się pić zieloną herbatę?

Czemu opłaca się pić zieloną herbatę?

Dawno temu herbata była naparem ceremonialnym. Zwłaszcza Kraj Kwitnącej Wiśni słynie z delektowania się herbatą, a napar ten parzony i pity jest z należytym szacunkiem.

Dlatego też cudowne i potwierdzone właściwości zielonej herbaty można by wymieniać w nieskończoność. Stare mądrości świata są dziś docenianym źródłem wiedzy. Już sami Japończycy twierdzą, iż działa ona na 60 różnych rodzajów schorzeń, jednak ludzie tak naprawdę najbardziej obawiają się kilku z nich. Pijąc napar regularnie, można liczyć na ochronę przed rozwojem raka. Oczywiście ochrona ta wzrasta kilkukrotnie, gdy jest się niepalącym i niesięgającym po używki. Każdy, kto ma problemy z nadwagą, a dziś zdecydowana większość ludzi nie jest usatysfakcjonowana ze swojego wyglądu, powinien zacząć pić zieloną herbatę. Wystarczy spojrzeć na skład niektórych suplementów, aby właściwości zielonej herbaty stały się oczywiste.

Producenci wielokrotnie stosują herbatę jako jeden z podstawowych składników reduktorów tłuszczu. Napar doskonale pobudza i wzmaga aktywność. Podczas wielogodzinnej i monotonnej pracy, warto wypić filiżankę zielonej herbaty, aby poczuć się lepiej.