Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kw. 21, 2020 in Beauty |

Maseczki na twarz – przepisy na nawilżenie skóry w domu. Domowe maseczki do twarzy nawilżające

Maseczki na twarz – przepisy na nawilżenie skóry w domu. Domowe maseczki do twarzy nawilżające

Maseczki są silnie skoncentrowanymi produktami, których zadaniem jest bardzo szybka poprawa kondycji skóry. Maski nawilżające są zdecydowanie bogatsze składem niż zwykłe kremy nawilżające, dlatego ich działanie widoczne jest już po kilku minutach. Efektem stosowania takich maseczek jest wygładzona skóra, poprawa elastyczności oraz rozświetlenie. Domowe maseczki stosowane regularnie na twarz pomogą utrzymać twarz promienną i młodą przez długie lata.

Domowe maseczki do twarzy nawilżające – dla kogo?

Maseczki nawilżające do twarzy są polecane do każdego typu cery, nie wpływają one na nadmierne wydzielanie sebum i mogą znacznie pomóc przy wysuszeniu skóry.

Proste przepisy na domowe maseczki do twarzy nawilżające:

Do wykonania takich maseczek w domu wystarczą proste produkty, które na pewno każdy posiada w swojej lodówce. Efekty stosowania takich masek są widoczne już po kilku użyciach. Skóra jest napięta, świetlista i odzyskuje naturalny, zdrowy kolor.
Nawilżająca maska z miodem i cytryną:
Do jej przygotowania potrzebujemy soku z całej cytryny i 1 łyżki płynnego miodu. Składniki łączymy, a jeśli miód ma stałą konsystencję możemy go delikatnie podgrzać, do uzyskania płynnej konsystencji. Maseczkę nakładamy na twarz na 20-30 minut, następnie spłukujemy letnią wodą.
Maseczka na twarz z płatkami owsianymi:
Do wykonania tej maseczki potrzebne nam będą 2 białka jajek oraz łyżka stołowa płatków owsianych. Białka miksujemy z płatkami, a tak powstałą całość nakładamy na oczyszczoną wcześniej twarz. Maseczkę pozostawiamy na twarzy kilka minut, do całkowitego wyschnięcia białek, następnie zmywamy ciepłą woda.

Domowe maseczki do twarzy nawilżające – Nawilżająca maska z bananem:

Potrzebujemy całego banana, 2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego oraz 1 łyżkę płynnego miodu. Banana mielimy blenderem, a następnie łączymy z jogurtem naturalnym i miodem. Tak powstałą maseczkę nanosimy na wcześniej oczyszczoną twarz i trzymamy około 20 minut po czym zmywamy letnią wodą.
Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa w utrzymaniu jej dobrej kondycji, warto o tym pamiętać i wprowadzić takie domowe maseczki do twarzy nawilżające przynajmniej 1-2 w tygodniu, aby w szybki i widoczny sposób poprawić znacznie jej wygląd. Nasza skóra napewno odwdzięczy się nam za te zabiegi promiennym i młodym wyglądem.