Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kw. 7, 2018 in Beauty |

Jak pielęgnować włosy przy pomocy olejów? Olejowanie włosów – olejek arganowy i kokosowy do włosów

Jak pielęgnować włosy przy pomocy olejów? Olejowanie włosów – olejek arganowy i kokosowy do włosów

Olejowanie włosów to obecnie często stosowana metoda pielęgnacji. O czym warto pamiętać decydując się zastosowanie takiego środka?

Olejowanie włosów można przeprowadzić bez względu na ich rodzaj. Należy jednak pamiętać, że nie każdy olej nadaje się do każdego typu włosów. Wybierając konkretny olej warto to najpierw sprawdzić, ponieważ w przypadku pomyłki istnieje ryzyko przetłuszczenia lub nawet przesuszenia pasm. Olej należy nałożyć od nasady aż po końce. Jakie oleje są najczęściej stosowane?

Olejek arganowy do włosów nisko-, średnio- i wyskoporowatych. Tego typu włosy wyróżniają się dłuższym czasem schnięcia oraz mniejszą podatnością na modelowanie. Olej arganowy nie tylko odpowiednio natłuszcza, ale także oczyszcza pasma. W przypadku włosów wysokoporowatych lepiej jednak na nakładać go na całą noc.

Olejek kokosowy do włosów niskoporowatych. Olej kokosowy jest polecany przede wszystkim do włosów niskoporowatych, które zwykle są gładkie, długo schną i trudno jest je modelować. Olej kokosowy działa na powierzchni takich włosów, dzięki czemu stanowi ochronę przed szkodliwe działającymi czynnikami, jednocześnie nie obciążając ich.