Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2020 in Beauty |

Jak prawidłowo stosować retinol? Serum do twarzy

Jak prawidłowo stosować retinol? Serum do twarzy

Retinol jest pochodną witaminy A. Wykorzystywany jest obecnie w leczeniu zmian trądzikowych, ponadto do wygładzania zmarszczki oraz przy przebarwieniach skóry. Jednak przy stosowaniu retinolu należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które omówimy poniżej.

Retinol – jak działa?

Retinol posiada działanie przeciwstarzeniowe, stymuluje komórki do odnowy, dzięki czemu skóra staje się wygładzona, jędrna, a przebarwienia zminimalizowane. Jest on również powszechnie stosowany w produktach typu anti-aging w celu wygładzenia i uelastycznienia skóry twarzy, a także zniwelowania różnego rodzaju przebarwień.

Retinol na zmarszczki:

Głównym efektem retinolu jest spłycenie zmarszczek. Ujędrnia on skórę, a przy tym przyspiesza procesy wytwarzania się nowych komórek w skórze. Należy pamiętać o tym, że po 25. roku życia stężenie elastyny, kwasu hialuronowego oraz kolagenu zaczyna spadać. Efektem tego stanu jest spadek jędrności i elastyczności. Warto więc już wtedy wprowadzić produkty z retinolem, aby opóźnić proces tworzenia się zmarszczek.

Retinol na przebarwienia:

Dzięki właściwościom złuszczającym oraz modulacji funkcji melanocytów (komórek pigmentowych) retinol widocznie rozjaśnia plamy hiperpigmentacyjne, dlatego zalecany jest w terapii przebarwień hormonalnych i słonecznych. Dlatego stosowanie kremu z retinolem może również pomóc osobom, które mają problemy z plamami i przebarwieniami na skórze.

Retinol w kuracji przeciwtrądzikowej”

Kremy z retinolem wykorzystuje się także do pielęgnacji skóry tłustej, podatnej na zmiany trądzikowe. Wynika to z jego normalizującego działania – reguluje ilość wydzielanego łoju, odblokowuje i zwęża pory, zmniejsza przetłuszczanie oraz hamuje tendencję do tworzenia się wyprysków.

Retinol serum do twarzy:

Sięgając po kosmetyki do twarzy z retinolem, warto sprawdzać zawartość tego składnika, jego odpowiednie stężenie powinno wynosić około 0,3%. Warto sięgnąć po formę, która ostatnio jest bardzo popularna w kosmetycznym świecie, mianowicie serum. Serum jest preparatem znacznie bardziej skoncentrowanym, o lekkiej formule i płynnej konsystencji. Taka formuła sprawia, że składniki aktywne są lepiej przyswajalne, a co za tym idzie pozwalają osiągnąć znacznie lepsze efekty.