Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 26, 2019 in Beauty |

Idea kapsułowej garderoby.

Idea kapsułowej garderoby.

W małych mieszkaniach trudno nam urządzić garderobę taka, jak z amerykańskich filmów. Możemy zapomnieć o osobnym pomieszczeniu pełnym butów, torebek i sukienek wiszących na osobnych wieszaczkach na długim relingu. Niestety marzenie każdej kobiety musi przegrać z praktycznym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni, której nie ma zbyt wiele. Nie uda nam się również uzyskać miejsca na przestronną szafę, w której zmieszczą się nasze liczne stylizacje. Każda kobieta w takim momencie może uznać, że przy tak skromnych możliwościach nie będzie się miała w co ubrać. Jednak odpowiedzią na ten problem jest kapsułowa garderoba. Choć samo pojęcie może się wydawać dziwne brzmiące, to jest to bardzo proste rozwiązanie polecane każdej kobiecie.

Na czym to polega

Kapsułowa garderoba opiera się na stworzeniu bazy pod kolejne stylizacje. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka ponadczasowych ubrań dopasowanych do naszej sylwetki. Jeżeli w naszej szafie znajdzie się około 10-15 odpowiednio dopasowanych ubrań (kilka basicowych koszulek, prosta marynarka, klasyczne spodnie i spódnice, elegancki płaszcz czy ciepła kurtka) możemy tworzyć niezliczone outfity zarówno klasyczne jak i modne, w których będziemy czuć się komfortowo, bez obawy, że wybrałyśmy model, który może nie być dopasowany do sylwetki. Inną zaletą kapsułowej garderoby jest jej ekonomiczność. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy co roku wymieniać większości ubrań, by modnie się nosić. Wystarczą dodatki na czasie lub odpowiednio dobrana bluzeczka, by korzystając z posiadanych ubrań uzyskać niepowtarzalny i modny look. W końcu do ulubionej marynarki i spodni możemy dobrać kwiecistą bluzkę i uzyskać elegancką, a zarazem zadziorną stylizację na letni dzień do biura.
Rozwiązanie takie jak kapsułowa garderoba jest polecane także dla mężczyzn, ponieważ również panowie przypadają coraz większą wagę do swojego wyglądu. Coraz częściej eksperymentuje z modą, a dzięki temu rozwiązaniu mogą ujarzmić swój gust i stworzyć niezapomniane połączenia.