Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2020 in Beauty |

Metamorfoza fryzur

Metamorfoza fryzur

W dzisiejszych czasach mamy bardzo szerokie możliwości eksperymentów związanych ze zmianą fryzury. Czasem samo ścięcie włosów jest dużą i widoczna zmianą jeśli nagle z długich włosów przestawimy się na krótkie i zdecydujemy na taką oto metamorfozę. Dla wielu ludzi jest to już spora zmianą, dla innych po prostu komfort, gdyż pielęgnacja długich może być dla nich na przykład uciążliwa.

 

Jakby nie patrzeć długie włosy wymagają o wiele szerszej pielęgnacji. Do popularnych zmian kolorystycznych należą z kolei-rozjaśnianie koloru, rozjaśnianie o to, farbowanie włosów na ciemniejsze, tworzenie pasemek, tworzenie refleksów, tworzenie ombre bądź sombre, częściowa zmiana koloru, tworzenie grzywki czy bardziej widoczne pocieniowanie włosów. Niektórzy decydują się na jeszcze odważniejsze zmiany w kolorystyce swoich włosów i na przykład decydują się na koloryzację całych włosów na niebiesko albo zrobienie fioletowych czy różowych pasemek. W przypadku tworzenia refleksów styliści włosów często decydują się nie nakładać farby przesadnie blisko nasady i swobodnego odsunięcie farby od niej- w takim wypadku refleks po pewnym czasie się przesuwa i można go obciąć lub zafarbować wracając powoli do naturalnego koloru.

 

W przypadku koloryzacji blisko nasady albo całkowitej koloryzacji szczególnie na blond i innych jasnych, typowo jasnych włosach widoczne są odrosty, które trzeba potem trwale farbować i zakrywać. Dlatego wielu klientów nie chcących trwale rezygnować ze swoich naturalnych włosów i musieć regularnie zakrywać powracający po czasie odrost na początek i pierwszą koloryzację decydują się zrobić refleksy, których łatwo mogą się potem pozbyć. Wśród eksperymentów włosowych mamy bardzo wiele możliwości i dokonywanie metamorfoz włosowych różnego typu jest tak naprawdę w dużej mierze zależne od naszych preferencji dotyczących zmian i tego jakich zmian chcielibyśmy dokonać.