Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 25, 2023 in Beauty |

Jak dbać o cerę w okresie spadających temperatur?

Jak dbać o cerę w okresie spadających temperatur?

Niskie temperatury, siarczysty mróz i silny wiatr – nie można ukryć, że te czynniki nie wpływają dobrze na naszą skórę. Niestety, jest to coś, z czym zimą musimy się mierzyć. Możemy jednak zmniejszyć ich negatywny efekt, wykorzystując kompleksową pielęgnację. Dowiedz się, jak dbać o cerę w okresie spadających temperatur!

Zadbaj o nawilżenie

W trakcie zimy trzeba szczególnie zadbać o dobre nawilżenie cechy. Wynika to z tego, że w tym okresie znacznie intensywniej tracimy wodę z powierzchni skóry. Bardzo łatwo też o zniszczenie bariery ochronnej, jako że jesteśmy narażeni na oddziaływanie mrozu, wiatru, ale i suchego powietrza wywołanego ogrzewaniem. Z tego względu tak ważne jest, aby zainwestować w odpowiedni kosmetyk nawilżający. Na zimę nadadzą się przede wszystkim tłuste, odżywcze kremy, które zadziałają kompleksowo na naszą skórę. Dobrze, aby zawierały nawilżające i odżywiające składniki, takie jak masło shea, kwas hialuronowy, witamina E czy też ceramidy. Gruba warstwa kremu zapewni barierę przed niekorzystnymi czynnikami.

Nie rezygnuj z kremu przeciwsłonecznego

Stwierdzenie, że krem przeciwsłoneczny należy stosować tylko latem, nie jest zgodne z prawdą. Negatywne dla naszej skóry promieniowanie słoneczne jest obecne każdego dnia, również w czasie jesieni czy zimy. Nadmierna ekspozycja na słońce może przyspieszyć proces starzenia się, jako że na jej skutek zmniejsza się poziom kolagenu w naszej skórze. Okazuje się, że to zagrożenie jest równie silne w czasie zimniejszych dni. Warto pamiętać o tym szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz pada śnieg. Jest to szczególnie niekorzystne dla naszej cery, jako że promienie słoneczne odbijają się od śniegu i jeszcze łatwiej docierają do naszej skóry. Krem przeciwsłoneczny jest zatem koniecznością. Zagwarantuje nam ochronę, a do tego nawilży cerę.

Wysypiaj się

Musimy pamiętać o tym, że niezwykle duży wpływ na to, jak wygląda nasza skóra, ma nasz styl życia. Jeśli niezdrowo się odżywiamy, nieregularnie się wysypiamy, a do tego nie dbamy o pielęgnację, od razu będzie to widoczne na naszej cerze. Nie pozwólmy, aby złe przyzwyczajenia doprowadziły nas do takiego stanu – wypracujmy sobie pozytywne nawyki, dzięki którym zyska nie tylko nasza skóra, ale i ogólne samopoczucie. Zatroszczmy się przede wszystkim o jakościowy i komfortowy wypoczynek. Możemy zapewnić go sobie za sprawą solidnego, wysokojakościowego materaca SleepMed. Taki produkt zaoferuje nam najwyższy komfort – solidne wykonanie, wyjątkowe właściwości i nowoczesne technologie wykorzystane przy jego stworzeniu spowodują, że nasz sen stanie się niezwykle przyjemny. Dobrze dopasowując powierzchnię, na której śpimy, będziemy mogli skutecznie odprężyć się i rozluźnić mięśnie. Nie ma wątpliwości, że w ten sposób jakość naszego wypoczynku zdecydowanie wzrośnie.

Mimo że zima nie sprzyja naszej cerze, to nie znaczy, że podczas tej pory roku mamy zupełnie pożegnać się z odżywioną i piękną skórą! Wciąż możemy się nią cieszyć, jeśli wcześniej zadbamy o kilka kwestii. Zwrócenie uwagi na nawilżenie i odżywienie, wysypianie się i ostrożne obchodzenie się z cerą – dzięki temu możemy wyglądać ślicznie nawet podczas najzimniejszych dni!

Artykuł sponsorowany.