Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2020 in Beauty |

Blizny po trądziku – przyczyny i leczenie. Kosmetyki na blizny potrądzikowe

Blizny po trądziku – przyczyny i leczenie. Kosmetyki na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe, jak i sam trądzik to zmiany skórne, które mogą przysparzać wiele problemów i są przyczyną kompleksów, a nawet dyskomfortu psychicznego. Niestety, wiele osób boryka się lub borykało w przeszłości z problemem trądziku, niezależnie od tego, czy jest nastolatkiem, czy dorosłą osobą. Skąd się bierze trądzik i jak sobie z nim radzić? Dlaczego pozostawia po sobie blizny oraz co robić, aby ich uniknąć?

Jakie są przyczyny powstawania trądziku?

Do głównych przyczyn jego występowania zaliczamy: nadprodukcję łoju, zwiększone rogowacenie przy ujściach włosowo-łojowych oraz zaburzenia hormonalne. Niestety, do powstania trądziku może przyczynić się także nieprawidłowa pielęgnacja skóry w domu. Do objawów trądziku zaliczamy: powstawanie zaskórników (otwartych i zamkniętych), krost, grudek, guzków, guzów i cyst. Każda z tych zmian, nieprawidłowo pielęgnowana, może spowodować powstanie blizny. Odpowiednio do występujących wykwitów skórnych trądzik możemy podzielić na:

  • grudkowo – krostkowy
  • zaskórnikowy
  • ropowiczy
  • piorunujący
  • bliznowcowy
  • trądzik z wydrapania

Kosmetyki na blizny potrądzikowe czyli co robić gdy blizny już się pojawiły?

Obecnie na rynku istnieje wiele metod, które mogą skutecznie zmniejszyć widoczność blizn, lub całkowicie je zniwelować. Warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki na blizny potrądzikowe. W kosmetyce i kosmetologii istnieje obecnie wiele specjalistycznych zabiegów, które mogą pomóc lub całkowicie zniwelować problem blizn potrądzikowych. Warto wcześniej umówić się na specjalistyczną konsultację, gdzie odpowiednia osoba dobierze odpowiednią metodę leczenia do każdego przypadku. Trzeba mieć na uwadze, że leczenie blizn potrądzikowych może być trudne i długotrwałe. Świeże i niewielkie zmiany skórne można leczyć za pomocą maści steroidowych lub kremów zawierających heparynę, czy też zabiegów złuszczania chemicznego czy mikrodermabrazji. Głębokie blizny po trądziku można usunąć poprzez zabiegi laserowe lub regenerację skóry falami radiowymi. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest obecnie jednym ze skuteczniejszych zabiegów pozwalających pozbyć się wielu niedoskonałości skórnych, również przebarwień potrądzikowych.
Podsumowując, jeżeli borykasz się z problemem blizn potrądzikowych to obecnie istnieje wiele sposobów na poprawienie wyglądu twojej skóry, a co za tym idzie poprawę samopoczucia!