Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 21, 2020 in Beauty |

Kremy nawilżające do twarzy – które najlepsze? Ranking kremów nawilżających do twarzy

Kremy nawilżające do twarzy – które najlepsze? Ranking kremów nawilżających do twarzy

Krem nawilżający jest podstawą codziennej pielęgnacji i niezbędnikiem w kosmetyczce każdej kobiety. Jaki więc powinien być dobry produkt, który dobrze nawilża cerę? Przede wszystkim powinien zapobiegać utracie wody ze skóry, stymulując wewnętrzne źródła jej nawilżenia. Dobrej jakości krem nawilżający ma również szereg innych odżywczych właściwości, często jest też świetną bazą pod makijaż, nadaje się stosowany jako maska do twarzy, niweluje drobne linie i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. wiatr czy mróz.

Poniżej znajdziecie ranking kremów nawilżających do twarzy.

Wybierając krem do twarzy, powinnaś znać typy cery i wiedzieć, który z nich posiadasz. Istnieją cztery podstawowe rodzaje cery: cera normalna, tłusta, sucha oraz mieszana. Ponadto mogą się one cechować nadmierną wrażliwością, a na ich powierzchni może być widoczna sieć rozszerzonych naczynek krwionośnych. Co ważne – formuły kremów można stosować bez względu na wiek, ponieważ każda skóra potrzebuje intensywnego nawodnienia. Dzięki niemu możesz opóźnić procesy starzenia skóry, uniknąć przesuszenia, a do tego zadbasz o odpowiednią elastyczność i zdrowy wygląd twarzy. Zobacz, jaki krem nawilżający do twarzy wybrać.

Cera trądzikowa, problematyczna:

Najlepiej sprawdzą się lekkie formuły, które nie zatykają porów i nie obciążają skóry, jednocześnie działając przeciwbakteryjnie i ograniczając wydzielanie sebum. Odpowiednie nawodnienie jest kluczowe w przypadku skóry z niedoskonałościami – regularne stosowanie kosmetyków antytrądzikowych powoduje jej odtłuszczenie i wysuszenie.

Cera tłusta:

Wbrew pozorom właścicielki cery tłustej nie powinny rezygnować z kremów nawilżających. Jakie formuły pomogą ci w regulacji pracy gruczołów łojotokowych i zmniejszą wydzielanie sebum? Doskonałym wyborem są kosmetyki z dodatkiem cynku, siarki czy kwasu salicylowego. – dzięki nim krem nie tylko nawadnia, ale również matuje twarz.

Cera sucha:

W przypadku cery suchej codzienne stosowanie odpowiednio dobranego kremu nawilżającego może okazać się rozwiązaniem wszelkich problemów. W dedykowanych kremach nawilżających do cery suchej nie może zabraknąć humektantów, czyli substancji, które wiążą wodę i zatrzymują ją nawet w głębokich warstwach skóry. To również one odpowiadają za wzmocnienie naturalnej warstwy lipidowej.

Cera mieszna:

Jaki krem nawilżający będzie odpowiedni do cery mieszanej? Strzałem w dziesiątkę będą lekkie kosmetyki, które nie spowodują dodatkowego przetłuszczania problematycznych partii twarzy, czyli tzw. strefy T obejmującej czoło,

nos i brodę. Zamiast jednego produktu możesz włączyć do pielęgnacji dwie różne formuły dedykowane cerze tłustej i suchej.