Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 24, 2021 in Bez kategorii |

Chusta do noszenia dziecka – zalety

Chusta do noszenia dziecka – zalety

Pomimo wielu zalet, związanych z noszeniem dziecka w chuście istnieje także wiele wad, które warto poznać zanim zdecydujemy się na kupno tego typu produktu.

Chusta do noszenia dziecka – zalety

Pierwszą z nich, jest cena, która dla niektórych osób może okazać się zbyt wygórowana. Chusty kosztują w przedziale od 150zł, nawet do 500zł.  Kolejną wadą, jest rozpoczęcie chustowania, które większości mam z pewnością sprawi wiele problemów, a nawet zniechęci je do noszenia w ten sposób dziecka. Kłopotliwe, może okazać się również lato w chuście, ponieważ jeśli będzie wykonana z nieprzewiewnego materiału, wywoła pocenie się malucha. Chusty, mogą również wywoływać zagrożenie związane z rozwojem dziecka z dwóch powodów. Pierwszy z nich związany jest z potrzebami neurologicznymi noworodka i niemowlęcia. Noszenie dziecka w chuście daje dziecku złudne wrażenie, że jego potrzeby rozwojowe są zaspokajane, a tymczasem jest zupełnie inaczej. Drugim powodem, dlaczego chusty do noszenia niemowląt stanowią zagrożenie dla rozwoju motorycznego dziecka, związany jest z czasem ich stosowania.

 

Nie powinniśmy zbyt długo nosić naszego maleństwa w ten sposób, ponieważ jest to niekorzystne. Pomimo tego, że chusta ma odciążać kręgosłup, to praktyka wielu mam, o czym świadczą liczne wypowiedzi na forach, mówi zupełnie coś innego. Dla niektórych, tego typu czynność jest ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza gdy musimy nosić nieco starsze dziecko, które ma już znacznie więcej kilogramów niż noworodek. W tym przypadku, warto obiektywnie stwierdzić, że pomocna może okazać się spacerówka, dzięki której nie musimy nosić swojego dziecka przez tak długie dystanse, dodatkowo powodując obciążenie naszego kręgosłupa. Jak widać, chusty mają wiele zalet, ale tak samo dużo wad, które w pewnym stopniu zniechęcają do zakupu, bądź powodują jego odłożenie w czasie, dając mamom jeszcze dłuższą chwilę do zastanowienia. Każda z mama, powinna sama zdecydować czy jest gotowa na zakup tego typu produktu, a także czy będzie w stanie go używać.