Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 2, 2020 in Beauty |

Zrób to sama – przepisy na domowe kosmetyki. Domowa mgiełka do twarzy

Zrób to sama – przepisy na domowe kosmetyki. Domowa mgiełka do twarzy

Nasza skóra potrzebuje trzech fundamentalnych rzeczy – oczyszczenia, nawilżenia oraz odżywienia. To wszystko możemy podarować naszej skórze dzięki naturalnej pielęgnacji. Niestety sporo z drogeryjnych kosmetyków to kosmetyki z górnej półki. Są jednak sposoby na to aby wprowadzić naturalną pielęgnację do swojej codziennej rutyny i nie zbankrutować. Okazuje się, że wiele z kosmetyków możemy przygotować samodzielnie w domu z wykorzystaniem produktów, które na pewno każda z nas posiada w domu.

Przepis na glinkę do mycia twarzy:

Do przygotowania glinki potrzebujemy:

  • 2 łyżki białej glinki,
  • 2 łyżki płatków owsianych,
  • ½ łyżeczki suszonego rumianku, dziurawca i melisy
  • 4 łyżki wody destylowanej lub wody różanej

Przygotowanie takiej mieszkanki jest banalnie proste, na początku musimy zmielić suszone zioła i płatki owsiane (możemy użyć do tego ręcznego młynku do kawy), a następnie zmielone zioła i płatki przesypujemy do miseczki i mieszamy z glinką dodając wodę i mieszamy wszystko do powstania gładkiej masy. Tak przygotowana glinka może nam również posłużyć jako maseczka do twarzy, wystarczy potrzymać ją przez 10-15 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

Domowa mgiełka do twarzy

Kolejnym banalnie prostym w wykonaniu naturalnym kosmetykiem jest domowa mgiełka do twarzy. W jaki sposób przygotować taką mgiełkę? Wystarczy połączyć np. wodę z kwiatów pomarańczy z paroma kropelkami olejku miętowego i cytrynowego. Oba te olejki mają silne działanie antyseptyczne oraz antybakteryjne, a do tego świetnie koją skórę twarzy. Tak przygotowaną mgiełkę przelewamy do buteleczki z atomizerem i spryskujemy twarz. Jeżeli zaś nasza skóra potrzebuje nawilżenia możemy do przygotowania mgiełki użyć ogórka i zielonej herbaty. Wystarczy, że wyciśniemy z ogórka sok, który połączymy z wcześniej zaparzoną i ostudzoną zieloną herbatą i ponownie przygotowaną mieszkankę przelewamy do buteleczki z atomizerem. Dodatkowo taka mikstura nie tylko nawilży nam twarz, ale również może ją nieco rozjaśnić i zrelaksować.