Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 7, 2020 in Beauty |

Trendy na jesień 2020r.

Trendy na jesień 2020r.

Sezonowość w modzie od zawsze obowiązywała, tak jak z końcem wiosny poznajemy trendy na lato, tak teraz, wchodząc w sezon jesienny w naszej głowie rodzi się wiele modowych pytań. Jakie fasony, wzory, kolory są modne? Dzianina, tkanina, materiały naturalne czy syntetyczne – co tej jesieni króluje w naszych szafach? Jaki mamy wiodący styl – etno, vintage czy może glamour? Można powiedzieć, że wszystko już było – oczywiście to poniekąd prawda – moda jest cykliczna. Czy w tym roku czymś nas jednak zaskakuje i jakie obowiązują trendy na jesień 2020r? Przyjrzyjmy się im poniżej i sprawdź fashionvalley.com.pl.

Kolor, wzór, fason

Minimalizm, to ostatnio popularne słowo i nie inaczej jest w jesiennych trendach. Prym wiodą, więc kolory naturalne i stonowane – szarości, beż, brąz, karmel, a propozycje bardzie odważne to pastele – krzyk mody to miętowa zieleń. Wiele z męskich propozycji strojów, to typowy kolorystyczny „all gray” (totalna szarość), czyli mamy powrót stylu, który już kiedyś obowiązywał. Modne są motywy kwiatowe, a wzory raczej niezbyt dominujące – zdecydowanie króluje krata. Co ponadto jest teraz modne? Krój oversize, który widać zarówno w garderobie damskiej, jak i męskiej. Nosimy teraz obszerne, otulające swetry, za duże marynarki i długie płaszcze zestawione z bardziej dopasowanym dołem. Żeby nie było tak ciężko – temat ten zakończmy kwiecistą sukienką midi lub maksi, która jest absolutnym must have tej jesieni w damskiej szafie. Kwiaty mają być delikatne, rękawy długie, plisowany dół i odcięcie w talii – oto jesienna kobiecość 2020.

Dodatki, torebki, obuwie

Diabeł tkwi w szczegółach – jest w tym sporo prawdy również w odniesieniu do świata mody. Zobaczmy na jakie detale powinniśmy tej jesieni postawić, żeby wpisać się w panujące trendy. W uzupełnieniu do wizerunku oversize, możemy zaopatrzyć się w grube, ciepłe i obszerne szale i nosić je luźno zarzucone lub otulać szyję w chłodniejsze dni. Długie, aksamitne lub atłasowe rękawiczki to też modny dodatek tej jesieni. Jeżeli chodzi o biżuterię, to zdecydowanie postawmy na naszyjniki blisko szyi, raczej grube i masywne. Podobnie mają wyglądać ozdoby na naszych torebkach czy butach – ciężkie, widoczne z daleka złote łańcuchy, to modny teraz detal. Jeśli już o torebkach mowa, to po sezonie letnim, wcale nie chowamy do szafy tych w jasnych kolorach. Beżowe torebki pozostają z nami jesienią 2020. Obuwie natomiast poza tym, że bogate w łańcuchy, łańcuszki i błyskotki, ma przykuwać uwagę. Stąd też modny jest ciężki styl militarny. Czarne sznurowane buciory, często łączone z jasną górą to idealny wizerunek na jesienny sezon.

Zabawa modą

Podsumowując trendy na jesień 2020r. – każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pamiętaj, jeżeli coś staje się nagle super modne – sprawdź w szafie, czy przypadkiem już tego w niej nie ma. Może się okazać, że posiadasz już glany, tak promowane tej jesieni, bo przecież one już były kiedyś trendy! Śledzenie aktualnie obowiązującej mody, najlepiej potraktować jako zabawę. Ważne jest również, aby nie podążać ślepo za trendami. Może się wtedy okazać, że nie będziesz się ubierać, tylko przebierać, a najgorzej, gdy to modne przebranie, zupełnie nie odzwierciedla Twojego wnętrza. Baw się więc modą, rób to świadomie i w swoim własnym stylu.