Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kw. 21, 2018 in Beauty |

Jak pozbyć się zmarszczek? Zabiegi odmładzające Warszawa – zmarszczki mimiczne – usuwanie

Jak pozbyć się zmarszczek? Zabiegi odmładzające Warszawa – zmarszczki mimiczne – usuwanie

Zmarszczki to pierwszy widoczny efekt starzenia się. Pojawiają się one już po dwudziestym roku życia, jednak jeszcze wtedy są na tyle niewidoczne, że nie powodują niepokoju. Najszybciej można zauważyć tak zwane zmarszczki mimiczne. W jaki sposób można się ich pozbyć?

Aby zmniejszyć zmarszczki tego typu w młodym wieku wystarczy zazwyczaj stosować odpowiednią gimnastykę twarzy. Po trzydziestym roku życia niezbędne jest już także używanie efektywnie działającego kremu. Później konieczne są już zabiegi w gabinetach lub klinikach kosmetycznych.

Usuwanie zmarszczek mimicznych można przeprowadzić na kilka sposobów. Pierwszym jest tak zwany botoks, czyli toksyna botulinowa wstrzykiwana w odpowiednie miejsce, dzięki czemu następuje rozluźnienie mięśni. Bardziej bezpieczne jest wypełnienie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego. W miastach takich jak Warszawa można również znaleźć miejsca, gdzie zmarszczki mimiczne są usuwane przy pomocy światła laserowego. Laserem przeprowadza się również zabiegi odmładzające, które polegają zwykle na wykonaniu laserowego peelingu. Złuszczanie skóry działa jednak głównie na niewielkie zmarszczki i przebarwienia, dlatego przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą.