Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 11, 2020 in Beauty |

Kosmetyki pielęgnacyjne

Kosmetyki pielęgnacyjne

W dziedzinie związanej z pielęgnacją cery mamy tak naprawdę szeroką paletę wyboru wszelkiego rodzaju produktów. Możemy wybierać z bardzo licznego zasobu wszelkiego rodzaju kremów, toników, żeli, peelingów, płynów wiele różnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które pozwolą nam na zadbanie o odpowiedni stan naszej cery.

 

Najlepszym wyjściem w sytuacji, gdy nie wiemy jakie produkty są dla nas odpowiednie byłoby skonsultowanie swojego planu zakupu wszelkich kosmetyków uprzednio z osobą wyspecjalizowaną w tej dziedzinie-dermatologiem bądź kosmetologiem. Ktoś taki najlepiej podpowie nam jakie produkty byłyby odpowiednie do zadbania o polepszenie stanu naszej cery. Nie ma w tym nic dziwnego, że czasem nie wiemy jakie kosmetyki byłyby dla nas dobre, gdyż nie zawsze sami jesteśmy w stanie ocenić, co byłoby odpowiednie do naszej pielęgnacji i jaki dokładnie typ cery posiadamy.

 

Świadomość tego również jest ważna, ponieważ czasem dany kosmetyk może wydawać nam się odpowiedni, ale również może okazać się, że choć polecony przez znajomą lub wybraną inną osobę krem czy inny produkt wydaje się być efektywny jej przypadku-u nas może się on na przykład kompletnie nie sprawdzać, ponieważ nie jest dostosowany do naszej cery i nie niweluje naszych problemów skórnych, gdyż ma inne funkcje a do typu naszej cery przeznaczony jest zupełnie innego typu kosmetyk. Wyróżniamy kilka podstawowych typów produktów, jednakże od tej reguły jest kilka wyjątków, w końcu każdy ma indywidualny typ cery: kosmetyki do cery tłustej, kosmetyki do cery suchej, kosmetyki do cery mieszanej oraz kosmetyki do cery naczynkowej.