Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 22, 2021 in Zdrowie |

Frajda dla każdego maluszka!

Frajda dla każdego maluszka!

Każda mama maluszka wie, że nauka chodzenia i koordynacji ruchów rączek i nóżek to nie lada wyzwanie dla jej pociechy. Wstawanie na nóżki, kilka chwiejnych kroków i bęęęc! Ale dzielny maluch nie poddaje się, wstaje i znowu rusza na podbój świata. Potrzebuje ruchu, ćwiczenia i udoskonalania możliwości swego ciała. Pomocą w trudnej sztuce chodzenia oraz koordynacji ruchowej służą chodziki i jeździki dla dzieci.

Czym się różnią?

Wbrew pozorom, chodziki i jeździki dla dzieci to nie to samo. Wspólną ich cechą jest posiadanie kółek pozwalające na samodzielne poruszanie się malucha. Ale są też różnice.

Chodziki

Składają się z materiałowego siedziska w kształcie majteczek, w którym sadza się malucha. Siedzisko połączone jest z solidną i stabilną ramą na obrotowych kółkach. Dzięki temu maluch, siedząc i przebierając nóżkami, może samodzielnie przemieszczać się bezpiecznie, bez możliwości upadku. Dodatkową atrakcją chodzików jest blat, do którego przymocowane są pobudzające wyobraźnię dziecka zabawki- kolorowe, interaktywne, wydające dźwięki. Maluch, zmęczony samodzielnym chodzeniem w chodziku może odpocząć, bawiąc się zabawkami.

Jeździki

Kształtem przypominają pojazd. Zaopatrzone są w kierownicę podobną do prawdziwych kierownic rowerów lub samochodów oraz duże i stabilne kółka. Z tyłu, dla bezpieczeństwa posiadają wysokie oparcie dla niestabilnych pleców malucha. Maluch siedzi w nich na siedzeniu, trzymając się kierownicy. Porusza się także, przebierając nogami. Jeździki mogą mieć kształt samochodu, lecz niekoniecznie. Wiele z nich przybiera kształty zwierzątek z naklejonymi z przodu pyszczkami i oczami, a nawet motocykli, koparek i samolotów. Chodziki sprawdzają się raczej do używania w domu, natomiast w jeździku można wybrać się z mamą i tatą na wycieczkę.

Nauka i świetna zabawa

Oprócz tego, że jeździki i chodziki są świetną pomocą w nauce chodzenia i koordynacji ruchów, dają też maluchom wiele radości. Siedząc w jeździku lub chodziku każde dziecko może poznać świat z innej perspektywy. Odkrywać dookoła tyle nowych, interesujących rzeczy…
Jedno jest pewne-chodziki i jeździki dla dzieci mimo różnic mają jedną wspólną cechę- sprawiają każdemu dziecku mnóstwo radości i frajdy.